Haber

Bağdat’ta düzenlenen bombalı saldırıda 1’i komutan olmak üzere 3 Irak askeri öldü.

Irak’ın başkenti Bağdat’ta düzenlenen bombalı saldırıda biri tugay komutanı olmak üzere 3 rütbeli asker şehit oldu, 3 rütbeli asker de yaralandı.

Hükümete bağlı Security Media Network tarafından yapılan yazılı açıklamada, Bağdat’ın kuzeyindeki Tarimiye bölgesinde Irak askerlerini hedef alan bombalı saldırı düzenlendiği belirtildi.

Saldırıda 59’uncu Piyade Tugay Komutanı ile 2 rütbeli askerin şehit olduğu, 3 rütbeli askerin de yaralandığı bildirildi.

Irak Müşterek Harekat Komutan Yardımcısı Tümgeneral Kasy al-Muhammedavi ve beraberindeki heyet, olayın ardından saldırının olduğu bölgeye giderek incelemelerde bulundu.

Açıklamada saldırganlarla ilgili herhangi bir bilgi verilmezken, şu anda saldırının sorumluluğunu üstlenen olmadı.

Bu yıl 200 DEAŞ militanı öldürüldü

Öte yandan Irak Ortak Harekat Sözcüsü Tahsin Hafaci, Irak Hava Kuvvetleri’nin bu yıl terör örgütü DEAŞ hedeflerine yönelik düzenlediği hava operasyonlarında lider dahil 200 DEAŞ militanının öldürüldüğünü bildirdi.

Bağdat’ın kuzeyindeki Tarimiye, sık sık saldırıların yaşandığı sıcak bir bölge olarak biliniyor. Irak güçleri bu bölgede yer alan ormanlık alanlarda ve yerleşim yerlerinde zaman zaman güvenlik gerekçesi ile aramalar yapıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu