Haber

Yeşil Sol Parti’den Antakya ve Defne için müfettiş çağrısı

Hatay’da seçimlere sayılı günler kalırken, seçim çalışmalarına hız veren Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), kentte kullanılacak oylara sahip çıkmak için gözlemci görevi yapıyor. Erzin, Dörtyol, İskenderun, Payas ve Samandağ’daki sandıklarda gözlemci atamasını tamamlayan Yeşil Sol, depremde en çok yıkımın yaşandığı Defne ve Antakya’da da tanık eksikliğini gidermek için çalışmalarını sürdürüyor.

Antakya’da 282 sandıkta, Defne’de binin üzerinde gözlemci ihtiyacı olan insan var. Yeşil Sol Parti’nin milletvekili adayları Kürtçe, Arapça ve Türkçe olmak üzere üç dilde yaptıkları açıklamayla sandıklarda gözlem çağrısı yaptı.

‘YEŞİL SOL PARTİ’NİN GÖZCÜ OLUN’

Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere göre adaylardan Kerem Nalbant, Arapça davetinde seçimlerin sandıkta kazanıldığını hatırlatarak, “Lütfen Yeşil Sol Parti’nin seçimlerde şahidi olun” dedi. 14 Mayıs’ta gerçekleşecek.”

Adaylardan Özgür Yaldız seçmene Kürtçe seslendi. Yaldız, 14 Mayıs’ın seçim tarihi olduğunu belirterek, “Yeşil Sol Parti’nin sandıklara sahip çıkmasına tanık olun. Oyunuza ve iradenize sahip çıkın” diye seslendi.

‘OY VERMEK YETERLİ DEĞİL, DİKKATLİ OLALIM’

Adaylardan Şirin Nur Vural Türkçe yaptığı çağrıda, “14 Mayıs’ta oy kullanmak yetmez. Sandıklarımıza sahip çıkmalıyız. Herkesi gözlemci olmaya davet ediyorum. Yeşil Sol’da birleşelim” dedi. .” (HABER MERKEZİ)

haber-babaeski.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu